HATZ DIESEL

DIZEL MOTORLARIN ÖNCÜSÜ...

 

H-serisi – Yeni Nesil Motor -55 kW

2014 yılından itibaren seri üretime başlanacak yeni model: H-serisi. İlk modeli su soğutmalı 4-silindirli 4H50TIC . Common rail teknolojisi, turboşarj ve haricisi egzoz geri dönüşümü.

4H50TIC Kataloğu

Küçük boyut ve düşük ağırlıkta, gücü yüksek ve iyi egzoz değerlerine sahip motor olan 4H50TIC Hatz motor ailesine katılmıştır. Turboşarjlı- 2 litre motor hacmine, 173 kg ağırlığa ve 55 kW güce sahiptir. EU 97/68 Stage IIIB ve EPA Tier 4 final egzoz değerlerine parçaçık filtresiz (particle filter) ulaşmaktadır. Uzun ömürlü olabilmesi için geleneksel ve en yeni teknoloji birleşiminden faydalanılmıştır. 4H50TIC modelinde silindir başına iki valf ve Bosch common rail sistemi kullanımıştır. Zor çalışma şartlarına göre üretilen arazi tipi CRS - 1800 bar Bosch common rail sistemi tercih edilmiştir. Yüksek basınçlı pompası, enjeksiyon kontrolü, arazi tipi enjektörler yine set halinde Bosch tarafından Hatz için üretilmektedir. Yakıt tüketimi azaltılmış, 210 g/kWh mertebelerine indirilmiştir. 37-56 kW arası motorlar içerisinde 4H50TIC verimli çalışması sayesinde çok özel konuma sahip olacaktır.

Egzoz geri dönüş sistemi Hatz mühendisleri tarafından geliştirilmiştir. AGR valfi öncesinde egzoz gaz sıcaklığı ara soğutucu tarafından azaltılarak kurum yapması engellenmiştir. AGR valfi, temiz hava ile soğutulmuş egzoz gazını birleştirmektedir. Common Rail teknoloji ile birleşen egzoz geri dönüş sistemi sayesinde parçacık filtresi kullanmadan sadece bir adet oksidasyon katalik konvertörü kullanarak EU 97/68 ve EPA değerleri sağlanmıştır.

Güvenilir arazi tipi common rail sistemi ve uygun filtre kullanımı ile 500 saatlik bakım periyodu sağlanmıştır. 4H50TIC 37-56 kW arası motor ihtiyaçlarınızı karşılamak için üretilmiştir.